İstanbul'da yağışlı havanın etkisiyle trafik yoğunluğu yaşanıyor İstanbul'da yağışlı havanın etkisiyle trafik yoğunluğu yaşanıyor

Yerel seçimlerde AKP ve MHP ile ittifak yapılması gerektiğini savunarak CHP’yi eleştirmesiyle gündeme gelen İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, “derin görüş ayrılıkları” gerekçesiyle partisinden istifa etti.

Cumhuriyet’ten Merve Kılıç'ın haberine göre, parti kaynakları Hatipoğlu’nun istifasının sürpriz olmadığını söylerken, “kendisinin AKP’ye daha yakın görüşte olduğunu” belirtti. Bazı partili isimler, “Resmen Cumhur’a milletvekili hediye ettik. Milletvekili adaylarını belirleyen ekip sorgulanmalı” dedi.

Hatipoğlu’nun “zengin olduğu için aday listesinde yer aldığı” savunulurken, milletvekili listeleri de yeniden tartışmaya açıldı. “Listelerin emeğe ve Türk milliyetçiliğine göre değil zenginliğine göre belirlendiğini” öne süren bazı isimler, bu nedenle birçok milliyetçi kökenli partilinin küstürdüğü görüşünde.

SÜRPRİZ GÖREVDEN ALMA

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, İYİ Parti’nin İstanbul, Ankara, Elazığ il başkanları ve yönetim kurullarının istifalarının alınmasından sonra partinin kuruluşundan bu yana Genel Başkan Meral Akşener’in basın müşavirliği görevini yürüten Murat İde de bu akşam görevinden ayrıldı. Aynı gün 6 çalışanın partiyle ilişiği kesildi.

PARTİ KURULDUĞUNDAN BERİ AKŞENER’İN BASIN MÜŞAVİRİYDİ

Basın müşavirliğinden önce bazı televizyonların genel yayın yönetmenliğini yapan Murat İde, İYİ Parti’nin kurulduğu 5 Ekim 2017’den bu yana Akşener’in basın müşavirliği görevini yürütüyordu. Çalışmaları partililer tarafından da takdir edilen Murat İde’nin bu akşam müşavirlikle ilişiğinin kesilmesi parti yöneticileri ve çalışanları arasında da şaşkınlık yarattı.

İDE’DEN AÇIKLAMA

Murat İde, Öztürk'ün sorusu üzerine partideki görevinden ayrıldığını doğruladı. Bunun nedeni konusunda bilgiye sahip olmadığını kaydeden İde, “Hayırlı olsun” dedi.

“GENEL MERKEZDE MORALLER BOZUK”

Partide bazı genel başkan yardımcılarının bilgileri dışında sekreterlerin işine son verilmesi ya da görev yerlerinin değiştirilmesi de çalışanları huzursuz etti. Bir yetkili “Genel Merkez’de moraller son derece bozuk. Çalışanları huzursuz” dedi.

İYİ Parti'de il başkanlıklarında da görevden almalar ve istifalar yaşanıyor.