KRT TV, 13 Kasım Pazartesi günü Güneşim Medya'dan iş insanı Fırat Bozfırat'a devredildi. Bozfırat KRT TV'nin yönetim kurulu başkanı oldu.

Bozfırat kamuoyundaki bilgi kirliliği ve dezenformasyona karşı aydınlatıcı bir açıklamada bulundu.

KRT TV'nin yol haritasını da açıklayan Bozfırat şu ifadeleri kullandı:

Uzunca bir süredir KRT TV’nin satışına ilişkin Güneşim Medya ile yürüttüğümüz görüşmeler olumlu sonuçlanmıştır. Yasal sürecin tamamlanmasıyla birlikte 13 Kasım itibariyle kanalın devri fiilen de tarafımıza yapılmıştır. Ancak bu süreçte özellikle bazı internet siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden gerçekle ilgisi olmayan bazı tezviratların yayılması tarafımızca üzüntüyle karşılanmıştır.

"SARIGÜL TBMM'DE TÜRK MİLLETİNİ TEMSİL EDEN 600 MİLLETVEKİLİMİZDEN BİRİDİR"

Sayın Mustafa Sarıgül, halihazırda CHP’nin Erzincan Milletvekili olup saygın bir siyasetçidir. Ancak KRT TV’nin ne gerçek sahibidir, ne de satış sürecinin herhangi bir aşamasında yer almıştır. Sayın Sarıgül de TBMM’de Türk milletini temsil eden 600 milletvekilimizden biridir. Kanalımızda herhangi bir habere konu olan milletvekillerine ne kadar söz hakkı tanınıyorsa Sayın Sarıgül’e de günü, saati geldiğinde aynı hakkın kullanılması dışında herhangi ayrıcalık tanınmayacaktır. Keza Sarıgül ailesinden herhangi bir ismin de KRT TV ile uzaktan ya da yakından herhangi bir bağı, bağlantısı söz konusu değildir.

"YENİ DÖNEMDE DE TARAFI OLDUĞU TEK ŞEY KAMU YARARI OLACAKTIR"

KRT TV bugüne kadar gazetecilik ve yayıncılık ilkelerine bağlı kalmaya özen göstermiştir. Aynı çizgisini bundan sonra da hassasiyetle devam ettirecektir. Yeni dönemde de tarafı olduğu tek şey kamu yararı olacaktır, özgür ve demokratik bir Türkiye olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan herkesin, her kesimin, her rengin sesi olmak, hak ve hukukuna sahip çıkmak en büyük önceliği olacaktır. Bunu en iyi şekilde yerine getirebilmek için de KRT TV kısa sürede yeniden yapılandırılacak, hem teknik, hem editöryal olarak çok daha güçlü şekilde yoluna devam edecektir.

Dilan ve Engin Polat çiftinin lüks araçları TMSF'ye devredildi Dilan ve Engin Polat çiftinin lüks araçları TMSF'ye devredildi

FIRAT BOZFIRAT
KRT TV YÖNETİM KURULU BAŞKANI