Ankara Kocatepe Camii’ne getirilen Uca’nın naaşı, burada kılınan cenaze namazının ardından Kocatepe Mezarlığı’na defnedildi. 

Türk bayrağına sarılı tabutun üzerine Fenerbahçe forması da koyuldu. Cenazeye eski bakan ve eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Karayalçın da katıldı.

Cenaze törenine CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener çelenk gönderdi.

Metin Uca'nın cenazesine gelen iki kişi saldırı Uca'nın naaşın saldırmak istedi. Cenazeye gelenler saldırı girişimini engelledi. Provokatörler alandan kaçarak uzaklaştı.

Bir grup “Metin Uca camiye getirilmeyi istemiyordu” diyerek bağırdı. Bunun üzerine cenazeye katılanlar tepki gösterdi.

Namaz kılanların arkasından yine bir grubun yuhlamaları imamın araya girmesiyle son buldu.

Meteoroloji'den 24 ile sağanak ve kar yağışı uyarısı Meteoroloji'den 24 ile sağanak ve kar yağışı uyarısı

YAKILMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Metin Uca, daha önce konuk olduğu bir programda ölümden korkmadığını ve güzel öleceğini düşündüğünü belirterek vasiyetinden bahsetmişti.

Yakılmak istediğini söyleyen Uca’nın vasiyeti şöyle:

“Burası özgür bir ülke olsa yakılarak ölmek isteyenlere de saygı duyulurdu. Ama ne yazık ki böyle bir şansımız yok. Yakılarak ölmek ve küllerimin de İstanbul Boğazı’ndan serpilmesini istiyorum. Ne yazık ki böyle bir şansım yok. İki yüzlü cenaze törenlerini istemediğim için yakılarak ölmeyi çok istiyorum. Umarım dostlarım ve bu konuda bıraktığım vasiyet çerçevesinde bunu yaparlar. Tören istemiyorum çünkü. Hatırlanmak istemiyorum.”