Cumhuriyet Mahallesi’nde 23 Aralık 2022’de vatandaşlarca çöp konteynerinin yanındaki ahşap sandıkta erkek cesedi bışımdı. Çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen ve görgü şahitlerinin bilgisine başvuran polis ekipleri, sandığı yan binada oturan Onur Can Kaya’nın bıraktığını belirledi. Kalabalığı görerek olay yerine gelen Kaya, gözaltına alınarak tutuklandı, emniyetteki ifadesinde, 30 bin lira borç aldığı patronu Şahin’i öldürdüğünü itiraf etti.

Barışmak için bir araya geldiler, silahlı ve sopalı kavga ettiler Barışmak için bir araya geldiler, silahlı ve sopalı kavga ettiler

Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına tutuklu sanık Onur Can Kaya, bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı. Maktulün annesi Ayşe ve babası Kadir Şahin ile taraf avukatları da duruşmada hazır bulundu.

“BENİ TEHDİT ETTİ, ÜZERİME ÇULLANDI”

Sanık Kaya, son savunmasında, olay gecesi eğlenmek için bir araya geldiklerini belirterek, “Alkol aldığımızda kendisi bana tehditlerde bulundu. Üzerime çullandı ve benden kuvvetliydi. Silahı orada gördüm. Öldürme kastım yoktu” ifadesini kullandı.

Duruşma sonunda mahkeme heyeti, sanığı “nitelikli kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, “nitelikli yağma” suçundan 12 yıl, “ruhsatsız silah bulundurma” suçundan ise 1 yıl hapis cezasına çarptırdı. (AA)