Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, iktidarın Anayasa Mahkemesinin kapatılmasını istemesine sert tepki göstererek, “İktidar, yeter artık! Aklımızla alay etmeyi bırak...! Anayasa Mahkemesi Ak Parti’yi kapatma davasını RED ettiğinde tüm Ak Partililer ayakta alkışladı. ‘İyi ki Anayasa Mahkemesi var’ dediler. Tamamen hukuka ve vicdana aykırı olan ikinci MTV Vergisine itirazı Anayasa Mahkemesi RED ederken, ‘Bravo’ dediler. O zaman Maşallah Anayasa Mahkemesine sevgileri tavan yapmıştı. Öte yandan MHP, Anayasa Mahkemesinin kararıyla Engin Alan tahliye edilince, alkışlarıyla yeri göğü inletmişti. Bugün geldiğimiz noktada hem Ak Parti, hem MHP, ‘Anayasa mahkemesi kapatılsın diyorlar’” diye konuştu.

CHP'nin çalışkan avukatlarından Mustafa Karakaş Bahçelievler'de hizmete talip oldu CHP'nin çalışkan avukatlarından Mustafa Karakaş Bahçelievler'de hizmete talip oldu

“ANAYASAYI GÜNDEME GETİRMEK İÇİN, SUNİ GÜNDEM YARATILIYOR”

Ortada bir kriz olmadığını savunan Genel Başkan Mutlu, iktidarın Anayasayı gündeme getirmek için, suni bir kriz yarattığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili İktidar, bakın sizi dışarda, ‘Devlet Onuru adına’ ölümüne destekliyoruz. Ama lütfen aklımızla alay etmeyin. ‘Laf olsun, torba dolsun’ diye konuşmayın. Bu çelişkileri bırakın. Anayasayı değiştirecek sayınız yok. Kimi kandırıyorsunuz? Ortada bir kriz de yok. Anayasayı gündeme getirmek için suni bir gündem var. Anayasa çok açık. Anayasa Mahkemesine uyarsınız, kargaşa biter. Uymazsanız ne olur? Birincisi: Ülkede kargaşa bitmez. İkincisi: Anayasayı değiştirecek sayınız olmadığı için buna ‘Abesle iştigal’ denir. Üçüncü: Ve en önemlisi, bu Anayasa yok ise, geçersiz ise, adama sorarlar; 20 yıldır aklınız neredeydi? Ve en tehlikelisi, Anayasa yok ise, siz de yoksunuz, biz de yokuz. Hâlâ anlamıyor musunuz?”