Geçirdiği trafik kazasının peşinden yoğun bakıma kaldırılan, 3 gün önce yaptığı “iyileşiyorum” paylaşımının peşinden fenalaşarak entübe edilen ve dün yaşamını kaybeden sunucu Metin Uca’nın son röportajında açıkladığı vasiyeti yeniden gündem oldu. Röportajında güzel bir şekilde öleceğini düşündüğünü söyleyen Uca, vasiyetini açıklayarak "Yakılarak ölüp küllerimin de İstanbul Boğazı'ndan serpilmesini isterdim" demişti.

Metin Uca, geçen yıl bir YouTube kanalındaki programa konuk olmuştu.

Meteoroloji'den 24 ile sağanak ve kar yağışı uyarısı Meteoroloji'den 24 ile sağanak ve kar yağışı uyarısı

“GÜZEL ÖLECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM”

Spikerin "Yalnızlık korkun var mı?" sorusu üzerine konuşan Metin Uca, "60 yaşındayım ve yalnızım. Aman bana bir şey olursa diye bir kadınla birlikte olma taraftarı değilim. Bu o kadına haksızlık olur. Kendi adıma yetmeye çalışıyorum. Ölümden de korkmuyorum. Güzel öleceğimi düşünüyorum" demişti.

"HATIRLANMAK İSTEMİYORUM"

Vasiyetinden bahseden Metin Uca, "Burası özgür bir ülke olsa yakılarak ölmek isteyenlere de saygı duyulurdu. Ama ne yazık ki böyle bir şansımız yok. Yakılarak ölmek ve küllerimin de İstanbul boğazından serpilmesini istiyorum. Ne yazık ki böyle bir şansım yok. İki yüzlü cenaze törenlerini istemediğim için yakılarak ölmeyi çok istiyorum. Umarım dostlarım ve bu mevzuda bıraktığım vasiyet çerçevesinde bunu yaparlar. Tören istemiyorum çünkü. Hatırlanmak istemiyorum" ifadelerini kullanmıştı.