BIST 100 10.731 DOLAR 32,96 EURO 35,39 ALTIN 2.466,05
27° İstanbul
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyon
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkari
  • Hatay
  • Isparta
  • İçel
  • İstanbul
  • İzmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • Kmaraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce

Adıyaman Seçim Sonuçları

Açılan Sandık: %100 (470 / 470)
Türkiye Geneli
CHP
CHP Abdurrahman Tutdere
%49,74
AK Parti
AK Parti Ziya Polat
%27,43
Yeniden Refah Partisi
Yeniden Refah Nazif Atalay
%13,74
DEM Parti
DEM Parti Mehmet Bahattin Bilgin
%2,66
Saadet Partisi
Saadet Haşim Asnuk
%1,46
Toplam Seçmen 155.341
Katılım Oranı %69,71
Toplam Sandık 470
Açılan Sandık 470 (%100)
Kullanılan Oy 108.284
Geçerli Oy 103.124

Adıyaman İli Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları

PARTİ ADAY ALDIĞI OY OY ORANI
CHP CHP
Abdurrahman Tutdere 51.299 %49,74
AK Parti AK Parti
Ziya Polat 28.285 %27,43
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
Nazif Atalay 14.173 %13,74
DEM Parti DEM Parti
Mehmet Bahattin Bilgin 2.742 %2,66
Saadet Partisi Saadet Partisi
Haşim Asnuk 1.510 %1,46
HÜDA PAR HÜDA PAR
Mustafa Yetiş 1.292 %1,25
Bağımsız Bağımsız
Mehmet Göksu 1.022 %0,99
İYİ Parti İYİ Parti
İz Yücedağ 835 %0,81
BBP BBP
Besiri Atci 497 %0,48
DEVA Partisi DEVA Partisi
Mehmet Ayaz 360 %0,35
BTP BTP
Mahmut Gezer 277 %0,27
Zafer Partisi Zafer Partisi
Mehmet Gökçen 203 %0,20
DSP DSP
Osman Kaya 161 %0,16
Memleket Partisi Memleket Partisi
Ahmet Özalp 97 %0,09
TKP TKP
Ali Bereket 88 %0,09
HAK-PAR HAK-PAR
Berin Eren 74 %0,07
Vatan Partisi Vatan Partisi
Mustafa Kabarcık 64 %0,06
TİP TİP
Erkan Boztemir 56 %0,05
Millet Partisi Millet Partisi
Mehmet Sait İncearık 37 %0,04
HKP HKP
Gülsüm Sarıoğlu 22 %0,02
Milli Yol Partisi Milli Yol Partisi
Sedat Ünal 16 %0,02
TKH TKH
Özer Çelik 14 %0,01

Adıyaman İl Genel Meclisi Seçim Sonuçları

PARTİ ALDIĞI OY OY ORANI
AK Parti AK Parti
103.371 %35,01
CHP CHP
77.362 %26,20
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
38.946 %13,19
DEM Parti DEM Parti
17.618 %5,97
MHP MHP
14.474 %4,90
HÜDA PAR HÜDA PAR
13.290 %4,50
Saadet Partisi Saadet Partisi
11.814 %4
İYİ Parti İYİ Parti
4.465 %1,51
BBP BBP
4.314 %1,46
DEVA Partisi DEVA Partisi
3.019 %1,02
Gelecek Partisi Gelecek Partisi
1.315 %0,45
BTP BTP
1.102 %0,37
TİP TİP
900 %0,30
Millet Partisi Millet Partisi
870 %0,29
Sol Parti Sol Parti
483 %0,16
Memleket Partisi Memleket Partisi
440 %0,15
Zafer Partisi Zafer Partisi
410 %0,14
Vatan Partisi Vatan Partisi
390 %0,13
TKP TKP
277 %0,09
AB Parti AB Parti
196 %0,07
Bağımsız Bağımsız
108 %0,04
Bağımsız Bağımsız
98 %0,03

Adıyaman İlçeleri Seçim Sonuçları

İLÇE PARTİ ADAY OY ORANI ALDIĞI OY AÇILAN SANDIK
Merkez
CHP CHP
Abdurrahman Tutdere %49,74 51.299 %100
Merkez-Yaylakonak
CHP CHP
Abuzer Aydın %58,88 832 %100
Merkez-Kömür
CHP CHP
Hasari Talaş %34,44 663 %100
Besni
AK Parti AK Parti
Reşit Alkan %38,83 6.944 %100
Besni-Köseceli
CHP CHP
Veysel Korkmaz %50,83 706 %100
Besni-Şambayat
CHP CHP
Nejdet Arıcı %45,08 1.036 %100
Besni-Suvarlı
DEVA Partisi DEVA Partisi
Haydar Sert %41,50 627 %100
Besni-Kesmetepe
AK Parti AK Parti
İbrahim Karademir %58,74 625 %100
Besni-Çakırhüyük
MHP MHP
Miktat Çetin %50,50 608 %100
Çelikhan
DEVA Partisi DEVA Partisi
Mahmut Şahin %33,65 1.610 %100
Çelikhan-Pınarbaşı
DEM Parti DEM Parti
Hüseyin Uzun %53,47 1.234 %100
Gerger
AK Parti AK Parti
Erkan Aksoy %55,17 950 %100
Gölbaşı
CHP CHP
İskender Yıldırım %40,32 6.949 %100
Gölbaşı-Harmanlı
AK Parti AK Parti
Ali Azık %40,91 396 %100
Gölbaşı-Balkar
AK Parti AK Parti
Orhan Orhan %55,23 650 %100
Gölbaşı-Belören
AK Parti AK Parti
Mahmut Turan %66,11 759 %100
Kahta
AK Parti AK Parti
Memet Can Hallaç %35,73 14.617 %100
Kahta-Bölükyayla
AK Parti AK Parti
Mehmet Turan %52,07 717 %100
Kahta-Akıncılar
AK Parti AK Parti
İsmet Çetinkaya %74,30 558 %100
Samsat
AK Parti AK Parti
Halil Fırat %70,84 1.450 %100
Sincik
AK Parti AK Parti
Mehmet Korkut %57,33 1.880 %100
Sincik-İnlice
MHP MHP
Abuzer Yakan %54,82 717 %100
Tut
AK Parti AK Parti
Ercan Öncebe %50,29 1.131 %100