BIST 100 10.644 DOLAR 32,20 EURO 35,01 ALTIN 2.500,70
17° İstanbul
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyon
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkari
  • Hatay
  • Isparta
  • İçel
  • İstanbul
  • İzmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • Kmaraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce

Samsun Seçim Sonuçları

Açılan Sandık: %100 (3.656 / 3.656)
Türkiye Geneli
AK Parti
AK Parti Halit Doğan
%42,17
CHP
CHP Cevat Öncü
%27,01
İYİ Parti
İYİ Parti İmren Nilay Tüfekci
%14,12
Yeniden Refah Partisi
Yeniden Refah Adem Güney
%12,53
Zafer Partisi
Zafer Bozkurt Oğuz Sınar
%1,49
Toplam Seçmen 1.038.991
Katılım Oranı %80,24
Toplam Sandık 3.656
Açılan Sandık 3.656 (%100)
Kullanılan Oy 833.690
Geçerli Oy 784.049

Samsun İli Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları

PARTİ ADAY ALDIĞI OY OY ORANI
AK Parti AK Parti
Halit Doğan 330.636 %42,17
CHP CHP
Cevat Öncü 211.756 %27,01
İYİ Parti İYİ Parti
İmren Nilay Tüfekci 110.692 %14,12
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
Adem Güney 98.280 %12,53
Zafer Partisi Zafer Partisi
Bozkurt Oğuz Sınar 11.664 %1,49
BTP BTP
Lisan Yolay 2.164 %0,28
Memleket Partisi Memleket Partisi
Seyit Ahmet Koçak 2.119 %0,27
DEVA Partisi DEVA Partisi
Kebire Birer Türk 2.003 %0,26
Bağımsız Bağımsız
Mustafa Dirim 1.568 %0,20
Gelecek Partisi Gelecek Partisi
Mustafa Yeşilyurt 1.503 %0,19
YTP YTP
Furkan Fırat 1.453 %0,19
DSP DSP
Mustafa Arlı 1.293 %0,16
HÜDA PAR HÜDA PAR
Kenan Çil 1.261 %0,16
DP DP
Timuçin Ük 1.221 %0,16
DEM Parti DEM Parti
İnci Aydın 1.088 %0,14
Vatan Partisi Vatan Partisi
Haydar Çolak 1.012 %0,13
TKP TKP
İsa Şahin 839 %0,11
ANAP ANAP
İbrahim Günal 805 %0,10
Millet Partisi Millet Partisi
Şahin Çetin 792 %0,10
Bağımsız Bağımsız
Ümit Hekim 601 %0,08
HKP HKP
Reycan Cantaş Çakır 528 %0,07
HAK-PAR HAK-PAR
Necati Bayram 453 %0,06
TKH TKH
Mehmet Göktepe 318 %0,04

Samsun İl Genel Meclisi Seçim Sonuçları

PARTİ ALDIĞI OY OY ORANI
AK Parti AK Parti
289.917 %37,43
CHP CHP
183.658 %23,71
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
124.294 %16,05
İYİ Parti İYİ Parti
97.343 %12,57
Zafer Partisi Zafer Partisi
15.544 %2,01
BBP BBP
15.480 %2
MHP MHP
15.289 %1,97
Saadet Partisi Saadet Partisi
11.347 %1,46
BTP BTP
4.660 %0,60
Memleket Partisi Memleket Partisi
2.100 %0,27
DEVA Partisi DEVA Partisi
1.901 %0,25
TİP TİP
1.680 %0,22
TKP TKP
1.537 %0,20
Gelecek Partisi Gelecek Partisi
1.410 %0,18
DP DP
1.255 %0,16
HÜDA PAR HÜDA PAR
1.244 %0,16
DSP DSP
1.185 %0,15
Sol Parti Sol Parti
1.139 %0,15
Vatan Partisi Vatan Partisi
1.109 %0,14
Bağımsız Bağımsız
844 %0,11
DEM Parti DEM Parti
458 %0,06
Milli Yol Partisi Milli Yol Partisi
358 %0,05
ANAP ANAP
277 %0,04
Bağımsız Bağımsız
245 %0,03
TKH TKH
191 %0,02
EMEP EMEP
158 %0,02

Samsun İlçeleri Seçim Sonuçları

İLÇE PARTİ ADAY OY ORANI ALDIĞI OY AÇILAN SANDIK
Alaçam
MHP MHP
Ramazan Özdemir %35,41 5.900 %100
Bafra
AK Parti AK Parti
Hamit Kılıç %38,84 33.163 %100
Çarşamba
Bağımsız Bağımsız
Hüseyin Dündar %42,96 35.440 %100
Havza
AK Parti AK Parti
Murat İkiz %40,96 9.991 %100
Kavak
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
Şerif Ün %41,54 7.020 %100
Ladik
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
Adnan Topal %41,89 4.682 %100
Terme
AK Parti AK Parti
Şenol Kul %49,79 22.879 %100
Vezirköprü
AK Parti AK Parti
Murat Gül %43,30 22.860 %100
Asarcık
MHP MHP
Şerif Kılağuz %46,05 4.906 %100
Salıpazarı
BBP BBP
Refaettin Karaca %34,37 5.047 %100
Tekkeköy
AK Parti AK Parti
Mustafa Candal %52,18 19.354 %100
Ayvacık
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
Refahittin Şencan %47,56 6.335 %100
Yakakent
İYİ Parti İYİ Parti
Şerafettin Aydoğdu %50,44 3.006 %100
Atakum
CHP CHP
Serhat Türkel %46,50 58.578 %100
Canik
AK Parti AK Parti
İbrahim Sandıkçı %39,50 20.446 %100
İlkadım
AK Parti AK Parti
İhsan Kurnaz %32,51 55.341 %100
19 Mayıs
AK Parti AK Parti
Osman Topaloğlu %44,48 7.357 %100