BIST 100 10.644 DOLAR 32,20 EURO 35,01 ALTIN 2.500,70
17° İstanbul
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyon
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkari
  • Hatay
  • Isparta
  • İçel
  • İstanbul
  • İzmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • Kmaraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce
SON DAKİKA Gözaltına alınan 3 emniyet müdürü tutuklandı

Şanlıurfa Seçim Sonuçları

Açılan Sandık: %100 (4.427 / 4.427)
Türkiye Geneli
Yeniden Refah Partisi
Yeniden Refah Mehmet Kasım Gülpınar
%38,87
AK Parti
AK Parti Zeynel Abidin Beyazgül
%33,64
DEM Parti
DEM Parti Celaledin Erkmen
%21,16
HÜDA PAR
HÜDA PAR Emin Özaslan
%1,52
CHP
CHP Mustafa Koyuncu
%1,51
Toplam Seçmen 1.251.037
Katılım Oranı %74,95
Toplam Sandık 4.427
Açılan Sandık 4.427 (%100)
Kullanılan Oy 937.700
Geçerli Oy 894.368

Şanlıurfa İli Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları

PARTİ ADAY ALDIĞI OY OY ORANI
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
Mehmet Kasım Gülpınar 347.600 %38,87
AK Parti AK Parti
Zeynel Abidin Beyazgül 300.830 %33,64
DEM Parti DEM Parti
Celaledin Erkmen 189.221 %21,16
HÜDA PAR HÜDA PAR
Emin Özaslan 13.623 %1,52
CHP CHP
Mustafa Koyuncu 13.522 %1,51
Saadet Partisi Saadet Partisi
Resul Bebe 7.266 %0,81
İYİ Parti İYİ Parti
Sinan Çelik 4.579 %0,51
DEVA Partisi DEVA Partisi
Hasan Kaplan 3.016 %0,34
Zafer Partisi Zafer Partisi
Suphi Kaya 2.800 %0,31
Gelecek Partisi Gelecek Partisi
Ferit Çevik 2.442 %0,27
DSP DSP
Metin Kaplan 1.652 %0,18
TKP TKP
Halil Çalışkan 1.387 %0,16
DP DP
Abdi Yıldızsoy 1.093 %0,12
BTP BTP
Muzafer Yağmur 955 %0,11
YTP YTP
Halil Akdağ 689 %0,08
HAK-PAR HAK-PAR
Ahmet Çalışkan 645 %0,07
ANAP ANAP
Halil Güneş 641 %0,07
Vatan Partisi Vatan Partisi
Mustafa Ataca 587 %0,07
AB Parti AB Parti
Mehmet Ay 449 %0,05
HKP HKP
Mehmet Kuşcu 444 %0,05
Millet Partisi Millet Partisi
Ömer Hurma 384 %0,04
TKH TKH
Ali Tutuş 272 %0,03
Milli Yol Partisi Milli Yol Partisi
Abdullah Al 271 %0,03

Şanlıurfa İl Genel Meclisi Seçim Sonuçları

PARTİ ALDIĞI OY OY ORANI
AK Parti AK Parti
294.651 %33,47
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
263.085 %29,88
DEM Parti DEM Parti
211.802 %24,06
MHP MHP
20.951 %2,38
CHP CHP
19.497 %2,21
HÜDA PAR HÜDA PAR
18.505 %2,10
BBP BBP
10.724 %1,22
Saadet Partisi Saadet Partisi
9.374 %1,06
İYİ Parti İYİ Parti
6.937 %0,79
Bağımsız Bağımsız
6.383 %0,73
DEVA Partisi DEVA Partisi
3.731 %0,42
Bağımsız Bağımsız
2.281 %0,26
Gelecek Partisi Gelecek Partisi
2.168 %0,25
BTP BTP
1.594 %0,18
TKP TKP
1.300 %0,15
Sol Parti Sol Parti
1.269 %0,14
TİP TİP
1.172 %0,13
ANAP ANAP
1.091 %0,12
DP DP
945 %0,11
EMEP EMEP
716 %0,08
DSP DSP
695 %0,08
Vatan Partisi Vatan Partisi
494 %0,06
Millet Partisi Millet Partisi
354 %0,04
Bağımsız Bağımsız
262 %0,03
TKH TKH
218 %0,02
AB Parti AB Parti
156 %0,02
Milli Yol Partisi Milli Yol Partisi
53 %0,01

Şanlıurfa İlçeleri Seçim Sonuçları

İLÇE PARTİ ADAY OY ORANI ALDIĞI OY AÇILAN SANDIK
Akçakale
AK Parti AK Parti
Abdülhakim Ayhan %54,45 26.277 %100
Birecik
DEM Parti DEM Parti
Mehmet Begit %54,39 22.072 %100
Bozova
DEM Parti DEM Parti
Aygül Kapıkayalı %36,96 9.409 %100
Ceylanpınar
DEM Parti DEM Parti
Uğur Kahraman %46,54 18.926 %100
Halfeti
DEM Parti DEM Parti
Mehmet Karayılan %39,45 7.971 %100
Hilvan
DEM Parti DEM Parti
Serhan Paydaş %33,20 6.960 %100
Siverek
AK Parti AK Parti
Ali Murat Bucak %40,23 45.369 %100
Suruç
DEM Parti DEM Parti
Ayten Kaya %57,21 24.000 %100
Viranşehir
DEM Parti DEM Parti
Serhat Dicle İnan %51,70 44.512 %100
Harran
MHP MHP
Mahmut Özyavuz %58,08 22.943 %100
Eyyübiye
AK Parti AK Parti
Mehmet Kuş %41,57 58.578 %100
Haliliye
AK Parti AK Parti
Mehmet Canpolat %40,28 61.118 %100
Karaköprü
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
Nihat Çiftçi %41,03 47.916 %100