BIST 100 10.671 DOLAR 33,00 EURO 35,45 ALTIN 2.470,69
29° İstanbul
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyon
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkari
  • Hatay
  • Isparta
  • İçel
  • İstanbul
  • İzmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • Kmaraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce

Trabzon Seçim Sonuçları

Açılan Sandık: %100 (2.257 / 2.257)
Türkiye Geneli
AK Parti
AK Parti Ahmet Metin Genç
%51,48
CHP
CHP Hasan Süha Saral
%28,46
Yeniden Refah Partisi
Yeniden Refah Lokman Öztürk
%9,14
İYİ Parti
İYİ Parti Muhammet Erkan
%4,23
Saadet Partisi
Saadet Recep Yakuphan
%2,38
Toplam Seçmen 619.603
Katılım Oranı %78,15
Toplam Sandık 2.257
Açılan Sandık 2.257 (%100)
Kullanılan Oy 484.232
Geçerli Oy 456.134

Trabzon İli Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları

PARTİ ADAY ALDIĞI OY OY ORANI
AK Parti AK Parti
Ahmet Metin Genç 234.839 %51,48
CHP CHP
Hasan Süha Saral 129.820 %28,46
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
Lokman Öztürk 41.674 %9,14
İYİ Parti İYİ Parti
Muhammet Erkan 19.307 %4,23
Saadet Partisi Saadet Partisi
Recep Yakuphan 10.857 %2,38
Zafer Partisi Zafer Partisi
Ferhat Tüysüz 7.461 %1,64
BTP BTP
Ömer Turan 4.329 %0,95
DEVA Partisi DEVA Partisi
Selçuk Keskin 1.226 %0,27
DSP DSP
Uğur Erden 812 %0,18
AB Parti AB Parti
Recep Kadı 796 %0,17
DEM Parti DEM Parti
Bedriye Zırığ 763 %0,17
Bağımsız Bağımsız
İbrahim Topuz 719 %0,16
HÜDA PAR HÜDA PAR
Rıdvan Yıldırım 635 %0,14
TİP TİP
Süleyman Hacıbektaşoğlu 569 %0,12
Vatan Partisi Vatan Partisi
Hüseyin Celal Dihkan 543 %0,12
Millet Partisi Millet Partisi
Yusuf Aydın 413 %0,09
TKP TKP
Ahmet Birinci 390 %0,09
Bağımsız Bağımsız
Sadullah Yılmaz 297 %0,07
HKP HKP
Hacer Efe 281 %0,06
HAK-PAR HAK-PAR
Mehmet Ali Sönmez 225 %0,05
TKH TKH
Bayram İpekçi 178 %0,04

Trabzon İl Genel Meclisi Seçim Sonuçları

PARTİ ALDIĞI OY OY ORANI
AK Parti AK Parti
179.825 %39,82
CHP CHP
118.121 %26,15
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
52.514 %11,63
İYİ Parti İYİ Parti
30.390 %6,73
Saadet Partisi Saadet Partisi
18.466 %4,09
MHP MHP
10.713 %2,37
Zafer Partisi Zafer Partisi
7.445 %1,65
DP DP
6.921 %1,53
BTP BTP
6.794 %1,50
BBP BBP
6.278 %1,39
Bağımsız Bağımsız
1.457 %0,32
Bağımsız Bağımsız
1.431 %0,32
DEVA Partisi DEVA Partisi
1.043 %0,23
Bağımsız Bağımsız
1.034 %0,23
Sol Parti Sol Parti
968 %0,21
Bağımsız Bağımsız
916 %0,20
Bağımsız Bağımsız
900 %0,20
Bağımsız Bağımsız
713 %0,16
Bağımsız Bağımsız
698 %0,15
Vatan Partisi Vatan Partisi
662 %0,15
HÜDA PAR HÜDA PAR
601 %0,13
TİP TİP
530 %0,12
TKP TKP
522 %0,12
Bağımsız Bağımsız
477 %0,11
Bağımsız Bağımsız
444 %0,10
Bağımsız Bağımsız
407 %0,09
Millet Partisi Millet Partisi
294 %0,07
DSP DSP
232 %0,05
Bağımsız Bağımsız
175 %0,04
Bağımsız Bağımsız
153 %0,03
DEM Parti DEM Parti
124 %0,03
Bağımsız Bağımsız
104 %0,02
Bağımsız Bağımsız
93 %0,02
TKH TKH
84 %0,02
Bağımsız Bağımsız
73 %0,02
Milli Yol Partisi Milli Yol Partisi
24 %0,01

Trabzon İlçeleri Seçim Sonuçları

İLÇE PARTİ ADAY OY ORANI ALDIĞI OY AÇILAN SANDIK
Akçaabat
AK Parti AK Parti
Osman Nuri Ekim %41,71 29.893 %100
Araklı
AK Parti AK Parti
Hüseyin Avni Coşkun Çebi %42,09 10.930 %100
Arsin
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
Hamza Bilgin %51,46 10.166 %100
Çaykara
AK Parti AK Parti
Hanefi Tok %43,49 4.064 %100
Maçka
AK Parti AK Parti
Koray Koçhan %41,95 7.645 %100
Of
AK Parti AK Parti
Salim Salih Sarıalioğlu %47,97 11.925 %100
Sürmene
AK Parti AK Parti
Hüseyin Azizoğlu %43,81 6.509 %100
Tonya
AK Parti AK Parti
Osman Beşel %43,04 3.967 %100
Vakfıkebir
Bağımsız Bağımsız
Fuat Koçal %38,21 6.484 %100
Yomra
İYİ Parti İYİ Parti
Mustafa Bıyık %48,10 12.651 %100
Beşikdüzü
CHP CHP
Burhan Cahit Erdem %34,17 4.901 %100
Şalpazarı
MHP MHP
Refik Kurukız %30,16 2.619 %100
Çarşıbaşı
MHP MHP
Ahmet Keleş %33,55 3.451 %100
Dernekpazarı
AK Parti AK Parti
Mehmet Aşık %41,69 1.058 %100
Düzköy
AK Parti AK Parti
Selim Çelenk %54,52 4.967 %100
Hayrat
AK Parti AK Parti
Mehmet Nuhoğlu %72,37 4.180 %100
Köprübaşı
AK Parti AK Parti
Ali Aydın %55,51 1.777 %100
Ortahisar
CHP CHP
Ahmet Kaya %49,68 82.193 %100