BIST 100 10.471 DOLAR 32,78 EURO 35,05 ALTIN 2.453,72
22° İstanbul
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyon
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkari
  • Hatay
  • Isparta
  • İçel
  • İstanbul
  • İzmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • Kmaraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce

Giresun Seçim Sonuçları

Açılan Sandık: %100 (266 / 266)
Türkiye Geneli
CHP
CHP Fuat Köse
%54,56
AK Parti
AK Parti Aytekin Şenlikoğlu
%37,62
Yeniden Refah Partisi
Yeniden Refah Mesut Aydın
%2,66
İYİ Parti
İYİ Parti Harun Cici
%1,34
Zafer Partisi
Zafer Bedrettin Özdemir
%1,11
Toplam Seçmen 87.432
Katılım Oranı %77,98
Toplam Sandık 266
Açılan Sandık 266 (%100)
Kullanılan Oy 68.182
Geçerli Oy 65.425

Giresun İli Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları

PARTİ ADAY ALDIĞI OY OY ORANI
CHP CHP
Fuat Köse 35.696 %54,56
AK Parti AK Parti
Aytekin Şenlikoğlu 24.615 %37,62
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
Mesut Aydın 1.741 %2,66
İYİ Parti İYİ Parti
Harun Cici 879 %1,34
Zafer Partisi Zafer Partisi
Bedrettin Özdemir 729 %1,11
Saadet Partisi Saadet Partisi
Esra Bektaş 606 %0,93
BTP BTP
Rüstem Derya Erzincan 185 %0,28
BBP BBP
Abdullah Kısacık 180 %0,28
Memleket Partisi Memleket Partisi
Suat Öndaş 178 %0,27
ANAP ANAP
Semih Nefes 93 %0,14
DEVA Partisi DEVA Partisi
Hacı Osman Uçar 92 %0,14
HÜDA PAR HÜDA PAR
Rıdvan Ceylan 77 %0,12
TKP TKP
Anıl Çınar 69 %0,11
Bağımsız Bağımsız
İnan Ünsal Unat 61 %0,09
DP DP
İbrahim Ünye 49 %0,07
DEM Parti DEM Parti
Feride Kızgit 42 %0,06
HKP HKP
Nihat Güldemir 40 %0,06
DSP DSP
Korel Karadağ 31 %0,05
Millet Partisi Millet Partisi
Abdullah Abanoz 27 %0,04
TKH TKH
Efe Ahmet Aslan 21 %0,03
HAK-PAR HAK-PAR
Nüsrettin Çetin 14 %0,02

Giresun İl Genel Meclisi Seçim Sonuçları

PARTİ ALDIĞI OY OY ORANI
AK Parti AK Parti
104.008 %36,85
CHP CHP
84.334 %29,88
MHP MHP
46.964 %16,64
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
15.991 %5,66
İYİ Parti İYİ Parti
15.203 %5,39
Saadet Partisi Saadet Partisi
4.507 %1,60
BBP BBP
2.714 %0,96
Zafer Partisi Zafer Partisi
1.637 %0,58
BTP BTP
1.230 %0,44
Bağımsız Bağımsız
767 %0,27
DP DP
756 %0,27
HÜDA PAR HÜDA PAR
613 %0,22
Sol Parti Sol Parti
511 %0,18
TİP TİP
500 %0,18
DEVA Partisi DEVA Partisi
485 %0,17
Memleket Partisi Memleket Partisi
425 %0,15
Bağımsız Bağımsız
316 %0,11
Millet Partisi Millet Partisi
246 %0,09
ANAP ANAP
234 %0,08
Gelecek Partisi Gelecek Partisi
206 %0,07
Vatan Partisi Vatan Partisi
179 %0,06
Bağımsız Bağımsız
157 %0,06
Bağımsız Bağımsız
150 %0,05
DEM Parti DEM Parti
86 %0,03
DSP DSP
61 %0,02

Giresun İlçeleri Seçim Sonuçları

İLÇE PARTİ ADAY OY ORANI ALDIĞI OY AÇILAN SANDIK
Alucra
AK Parti AK Parti
Faruk Demirağ %30,93 661 %100
Bulancak
CHP CHP
Necmi Sıbıç %47,23 13.238 %100
Bulancak-Aydındere
AK Parti AK Parti
Nuri Demir %41,10 704 %100
Bulancak-Kovanlık
AK Parti AK Parti
Harun Kalıntaş %69,42 1.253 %100
Dereli
AK Parti AK Parti
Kazım Zeki Şenlikoğlu %42,84 1.429 %100
Dereli-Yavuzkemal
AK Parti AK Parti
Adem Önal %45,92 737 %100
Espiye
CHP CHP
Erol Karadere %44,84 5.342 %100
Espiye-Soğukpınar
CHP CHP
Mustafa Eyice %52,98 870 %100
Eynesil
MHP MHP
Barış Güdük %61,44 2.919 %100
Eynesil-Ören
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
Soner Erkan %53,40 840 %100
Merkez
CHP CHP
Fuat Köse %54,56 35.696 %100
Merkez-Duroğlu
MHP MHP
Halil Çetin %44,05 874 %100
Görele
CHP CHP
Hasbi Dede %47,28 4.393 %100
Görele-Çavuşlu
MHP MHP
Selim Hamzaoğlu %55,11 993 %100
Keşap
AK Parti AK Parti
Tuncay Muhammet Arışan %35,59 2.041 %100
Şebinkarahisar
AK Parti AK Parti
Ömer Şentürk %53,61 3.141 %100
Tirebolu
İYİ Parti İYİ Parti
Bülent Kara %38,35 4.135 %100
Piraziz
AK Parti AK Parti
Mahmut Esat Ayyıldız %61,32 3.423 %100
Yağlıdere
MHP MHP
Yaşar İbaş %66,69 2.899 %100
Yağlıdere-Üçtepe
AK Parti AK Parti
Harun Öztürk %47,01 566 %100
Çamoluk
AK Parti AK Parti
Ergün Bakırhan %49,10 953 %100
Çanakçı
Saadet Partisi Saadet Partisi
Tuncay Kasım %59,18 635 %100
Doğankent
AK Parti AK Parti
Rüşan Özden %55,70 1.325 %100
Güce
AK Parti AK Parti
Aytekin Boduroğlu %54,01 1.645 %100