BIST 100 10.644 DOLAR 32,20 EURO 35,01 ALTIN 2.500,70
17° İstanbul
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyon
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkari
  • Hatay
  • Isparta
  • İçel
  • İstanbul
  • İzmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • Kmaraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce

Kocaeli Seçim Sonuçları

Açılan Sandık: %100 (4.721 / 4.721)
Türkiye Geneli
AK Parti
AK Parti Tahir Büyükakın
%45,83
CHP
CHP Atasoy Bilgin
%28,97
Yeniden Refah Partisi
Yeniden Refah Doğan Aydal
%7,60
İYİ Parti
İYİ Parti Gençay Yıldıztekin
%5,01
Zafer Partisi
Zafer Nermin Tol
%3,45
Toplam Seçmen 1.533.306
Katılım Oranı %76,42
Toplam Sandık 4.721
Açılan Sandık 4.721 (%100)
Kullanılan Oy 1.171.733
Geçerli Oy 1.122.969

Kocaeli İli Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları

PARTİ ADAY ALDIĞI OY OY ORANI
AK Parti AK Parti
Tahir Büyükakın 514.672 %45,83
CHP CHP
Atasoy Bilgin 325.280 %28,97
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
Doğan Aydal 85.337 %7,60
İYİ Parti İYİ Parti
Gençay Yıldıztekin 56.278 %5,01
Zafer Partisi Zafer Partisi
Nermin Tol 38.736 %3,45
DEM Parti DEM Parti
Hasan Özgüneş 36.613 %3,26
Saadet Partisi Saadet Partisi
Nurettin Çelik 22.627 %2,01
TİP TİP
Mahmut Hakan Koçak 13.247 %1,18
DEVA Partisi DEVA Partisi
İsmail Ensar Baturman 4.403 %0,39
Memleket Partisi Memleket Partisi
Ünal Karasağız 3.790 %0,34
BTP BTP
Muharrem Can 3.497 %0,31
TKP TKP
Aydaner Aktaş 2.296 %0,20
HÜDA PAR HÜDA PAR
Mehmet Eşin 2.163 %0,19
ANAP ANAP
Murat Duran 2.090 %0,19
DP DP
Mehmet Şamil Devrim 1.629 %0,15
EMEP EMEP
Arzu Erkan 1.606 %0,14
DSP DSP
Serap Bilmez 1.275 %0,11
YTP YTP
Orhan Kaçdı 1.274 %0,11
Sol Parti Sol Parti
İlkay Deniz Torun Yüce 1.271 %0,11
Vatan Partisi Vatan Partisi
Orhan Kadıoğlu 1.197 %0,11
Bağımsız Bağımsız
İsmail Tunahan 786 %0,07
Millet Partisi Millet Partisi
Atakan Daşdan 534 %0,05
HKP HKP
Tunya Kızıltaş 529 %0,05
TKH TKH
Tamer Erik 511 %0,05
Bağımsız Bağımsız
Fevzi Kemal Torun 483 %0,04
Milli Yol Partisi Milli Yol Partisi
Aslan Erarslan 481 %0,04
HAK-PAR HAK-PAR
Behçet Öget 364 %0,03

Kocaeli İl Genel Meclisi Seçim Sonuçları

PARTİ ALDIĞI OY OY ORANI
AK Parti AK Parti
435.670 %39,29
CHP CHP
333.068 %30,04
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
100.340 %9,05
İYİ Parti İYİ Parti
74.440 %6,71
Zafer Partisi Zafer Partisi
42.684 %3,85
Saadet Partisi Saadet Partisi
31.923 %2,88
DEM Parti DEM Parti
30.205 %2,72
TİP TİP
20.984 %1,89
ANAP ANAP
6.405 %0,58
DEVA Partisi DEVA Partisi
5.755 %0,52
BTP BTP
5.195 %0,47
HÜDA PAR HÜDA PAR
3.207 %0,29
TKP TKP
2.832 %0,26
Memleket Partisi Memleket Partisi
2.803 %0,25
Bağımsız Bağımsız
2.267 %0,20
DP DP
2.000 %0,18
Sol Parti Sol Parti
1.813 %0,16
Vatan Partisi Vatan Partisi
1.750 %0,16
Bağımsız Bağımsız
1.494 %0,13
EMEP EMEP
1.060 %0,10
TKH TKH
573 %0,05
DSP DSP
538 %0,05
Bağımsız Bağımsız
293 %0,03
Bağımsız Bağımsız
234 %0,02
Bağımsız Bağımsız
184 %0,02
Bağımsız Bağımsız
183 %0,02
Bağımsız Bağımsız
169 %0,02
Bağımsız Bağımsız
144 %0,01
Bağımsız Bağımsız
138 %0,01
Millet Partisi Millet Partisi
131 %0,01
Gelecek Partisi Gelecek Partisi
117 %0,01
HKP HKP
61 %0,01
Bağımsız Bağımsız
43 %0
Bağımsız Bağımsız
32 %0

Kocaeli İlçeleri Seçim Sonuçları

İLÇE PARTİ ADAY OY ORANI ALDIĞI OY AÇILAN SANDIK
Gebze
AK Parti AK Parti
Zinnur Büyükgöz %36,94 75.003 %100
Gölcük
AK Parti AK Parti
Ali Yıldırım Sezer %44,46 42.813 %100
Kandıra
AK Parti AK Parti
Erol Ölmez %33,72 10.745 %100
Karamürsel
CHP CHP
Ahmet Çalık %46,84 15.592 %100
Körfez
AK Parti AK Parti
Şener Söğüt %36,49 34.209 %100
Derince
CHP CHP
Sertif Gökçe %48,28 39.833 %100
Başiskele
AK Parti AK Parti
Mehmet Yasin Özlü %41,13 26.998 %100
Çayırova
AK Parti AK Parti
Bünyamin Çiftçi %36,33 27.716 %100
Darıca
AK Parti AK Parti
Muzaffer Bıyık %39,79 46.630 %100
Dilovası
AK Parti AK Parti
Ramazan Ömeroğlu %32,89 8.742 %100
İzmit
CHP CHP
Fatma Kaplan Hürriyet %49,06 102.385 %100
Kartepe
AK Parti AK Parti
Muhammet Mustafa Kocaman %45,56 35.535 %100