BIST 100 10.668 DOLAR 32,98 EURO 35,44 ALTIN 2.469,69
29° İstanbul
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyon
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkari
  • Hatay
  • Isparta
  • İçel
  • İstanbul
  • İzmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • Kmaraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce

Şırnak Seçim Sonuçları

Açılan Sandık: %100 (155 / 155)
Türkiye Geneli
AK Parti
AK Parti Mehmet Yarka
%47,58
DEM Parti
DEM Parti Turan Saltan
%41,04
CHP
CHP Özlem Baran
%4,03
Yeniden Refah Partisi
Yeniden Refah Sabri Tatar
%3,32
HÜDA PAR
HÜDA PAR Mustafa Çimen
%1,95
Toplam Seçmen 49.934
Katılım Oranı %81,32
Toplam Sandık 155
Açılan Sandık 155 (%100)
Kullanılan Oy 40.604
Geçerli Oy 37.900

Şırnak İli Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları

PARTİ ADAY ALDIĞI OY OY ORANI
AK Parti AK Parti
Mehmet Yarka 18.033 %47,58
DEM Parti DEM Parti
Turan Saltan 15.553 %41,04
CHP CHP
Özlem Baran 1.528 %4,03
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
Sabri Tatar 1.257 %3,32
HÜDA PAR HÜDA PAR
Mustafa Çimen 739 %1,95
BTP BTP
Abdulmuttalip Örpek 148 %0,39
Saadet Partisi Saadet Partisi
Mücahit Sansur 141 %0,37
DEVA Partisi DEVA Partisi
Seyfeddin Neslinebi 134 %0,35
Bağımsız Bağımsız
Yusuf Ölgen 119 %0,31
TKH TKH
Fulya Durak Aslan 106 %0,28
Millet Partisi Millet Partisi
Gülnaz Küçükgüzel 55 %0,15
HAK-PAR HAK-PAR
Baran Adıgüzel 46 %0,12
AP AP
Eşref Bayrak 41 %0,11

Şırnak İl Genel Meclisi Seçim Sonuçları

PARTİ ALDIĞI OY OY ORANI
DEM Parti DEM Parti
135.091 %55,46
AK Parti AK Parti
59.040 %24,24
CHP CHP
13.973 %5,74
Gelecek Partisi Gelecek Partisi
9.561 %3,93
HÜDA PAR HÜDA PAR
8.590 %3,53
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
4.631 %1,90
Zafer Partisi Zafer Partisi
4.483 %1,84
MHP MHP
2.260 %0,93
BTP BTP
1.296 %0,53
Bağımsız Bağımsız
1.097 %0,45
DEVA Partisi DEVA Partisi
993 %0,41
BBP BBP
902 %0,37
Sol Parti Sol Parti
677 %0,28
Saadet Partisi Saadet Partisi
518 %0,21
Vatan Partisi Vatan Partisi
277 %0,11
Millet Partisi Millet Partisi
194 %0,08

Şırnak İlçeleri Seçim Sonuçları

İLÇE PARTİ ADAY OY ORANI ALDIĞI OY AÇILAN SANDIK
Beytüşşebap
AK Parti AK Parti
Kamil Dürmüş %57,35 2.169 %100
Cizre
DEM Parti DEM Parti
Güler Yerbasan %72,88 42.480 %100
İdil
DEM Parti DEM Parti
Türkan Kayır %71,27 7.909 %100
İdil-Karalar
CHP CHP
Hasan Turgut %52,07 1.042 %100
İdil-Sırtköy
DEM Parti DEM Parti
Fahrettin Akman %53,18 577 %100
Silopi
DEM Parti DEM Parti
Jiyan Ormanlı %62,91 28.164 %100
Silopi-Başverimli
AK Parti AK Parti
Medeni Tatar %37,24 1.276 %100
Silopi-Görümlü
İYİ Parti İYİ Parti
Şükrü Bakış %28,83 744 %90,91
Silopi-Çalışkan
AK Parti AK Parti
Nadir Tosun %57,54 1.453 %100
Merkez
AK Parti AK Parti
Mehmet Yarka %47,58 18.033 %100
Merkez-Balveren
DEM Parti DEM Parti
Ferit Artuç %49,86 1.094 %100
Merkez-Kasrik
CHP CHP
Sadun Şanlı %50,27 841 %100
Merkez-Kumçatı
AK Parti AK Parti
Cemil Demir %54,73 2.579 %100
Uludere
AK Parti AK Parti
Gürgin Ürek %47,63 2.681 %100
Uludere-Şenoba
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
Alihan Babat %52,01 1.874 %100
Uludere-Uzungeçit
AK Parti AK Parti
Sadık Yıldırım %72,36 1.293 %100
Uludere-Hilal
AK Parti AK Parti
Cehver Benek %100 1.020 %100
Güçlükonak
BBP BBP
Selahattin Aktuğ %31,56 825 %100
Güçlükonak-Fındık
AK Parti AK Parti
Abdulselam İmre %46,90 575 %100