BIST 100 10.471 DOLAR 32,77 EURO 35,08 ALTIN 2.458,13
22° İstanbul
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyon
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkari
  • Hatay
  • Isparta
  • İçel
  • İstanbul
  • İzmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • Kmaraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce

Ordu Seçim Sonuçları

Açılan Sandık: %100 (2.229 / 2.229)
Türkiye Geneli
AK Parti
AK Parti Mehmet Hilmi Güler
%40,07
İYİ Parti
İYİ Parti Enver Yılmaz
%36,53
CHP
CHP Zekai Sana
%16,58
Yeniden Refah Partisi
Yeniden Refah Adem Ağca
%3,80
Zafer Partisi
Zafer Sevinç Başaran
%0,76
Toplam Seçmen 604.851
Katılım Oranı %80,47
Toplam Sandık 2.229
Açılan Sandık 2.229 (%100)
Kullanılan Oy 486.737
Geçerli Oy 456.077

Ordu İli Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları

PARTİ ADAY ALDIĞI OY OY ORANI
AK Parti AK Parti
Mehmet Hilmi Güler 182.733 %40,07
İYİ Parti İYİ Parti
Enver Yılmaz 166.595 %36,53
CHP CHP
Zekai Sana 75.615 %16,58
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
Adem Ağca 17.350 %3,80
Zafer Partisi Zafer Partisi
Sevinç Başaran 3.457 %0,76
Saadet Partisi Saadet Partisi
Halit Duyar 2.993 %0,66
DSP DSP
Adem Baş 920 %0,20
BTP BTP
Muammer Belen 800 %0,18
DP DP
Serhat Çelebioğlu 726 %0,16
TİP TİP
Semih Yıldız 713 %0,16
HÜDA PAR HÜDA PAR
Bülent Dinç 542 %0,12
DEVA Partisi DEVA Partisi
Sezer Yetgin 515 %0,11
Vatan Partisi Vatan Partisi
Sedat Kutlu 489 %0,11
DEM Parti DEM Parti
Necmettin Durmuş 476 %0,10
YTP YTP
Engin Akdal 423 %0,09
Bağımsız Bağımsız
Seyfi Dizek 367 %0,08
TKP TKP
Damla Baytekin 342 %0,07
HKP HKP
Necati Kalender 341 %0,07
HAK-PAR HAK-PAR
Sevda Kokum 301 %0,07
Millet Partisi Millet Partisi
Rıfat Yılmaz 233 %0,05
TKH TKH
Alev Doğan 146 %0,03

Ordu İl Genel Meclisi Seçim Sonuçları

PARTİ ALDIĞI OY OY ORANI
AK Parti AK Parti
183.416 %40,78
CHP CHP
114.976 %25,57
İYİ Parti İYİ Parti
89.097 %19,81
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
29.980 %6,67
MHP MHP
8.277 %1,84
Zafer Partisi Zafer Partisi
4.976 %1,11
Saadet Partisi Saadet Partisi
4.814 %1,07
BBP BBP
4.627 %1,03
BTP BTP
1.658 %0,37
Sol Parti Sol Parti
1.311 %0,29
Bağımsız Bağımsız
1.174 %0,26
DP DP
740 %0,16
Bağımsız Bağımsız
662 %0,15
HÜDA PAR HÜDA PAR
640 %0,14
TİP TİP
626 %0,14
Vatan Partisi Vatan Partisi
512 %0,11
TKP TKP
484 %0,11
Bağımsız Bağımsız
441 %0,10
DSP DSP
304 %0,07
DEVA Partisi DEVA Partisi
298 %0,07
DEM Parti DEM Parti
248 %0,06
Gelecek Partisi Gelecek Partisi
233 %0,05
Ocak Partisi Ocak Partisi
71 %0,02
TKH TKH
61 %0,01
Bağımsız Bağımsız
50 %0,01
Memleket Partisi Memleket Partisi
45 %0,01

Ordu İlçeleri Seçim Sonuçları

İLÇE PARTİ ADAY OY ORANI ALDIĞI OY AÇILAN SANDIK
Akkuş
AK Parti AK Parti
İsa Demirci %50,41 6.822 %100
Aybastı
AK Parti AK Parti
İzzet Gündoğar %54,23 6.458 %100
Fatsa
AK Parti AK Parti
İbrahim Etem Kibar %51,58 35.573 %100
Gölköy
AK Parti AK Parti
Fikri Uludağ %47,07 7.900 %100
Korgan
İYİ Parti İYİ Parti
Sait Korgan %37,36 6.097 %100
Kumru
AK Parti AK Parti
Yusuf Yalçuva %73,88 12.924 %100
Mesudiye
AK Parti AK Parti
Cengiz Koçyiğit %44,88 4.134 %100
Perşembe
AK Parti AK Parti
Cihat Albayrak %39,63 8.087 %100
Ulubey
AK Parti AK Parti
İsa Türkcan %35,23 5.573 %100
Ünye
AK Parti AK Parti
Hüseyin Tavlı %40,44 30.485 %100
Gülyalı
MHP MHP
Medet Sipahi %53,53 3.501 %100
Gürgentepe
CHP CHP
Cemil Çoşkun %51,44 5.634 %100
Çamaş
CHP CHP
Leyla Çıtır %34,79 2.449 %100
Çatalpınar
AK Parti AK Parti
Ahmet Özay %48,84 4.442 %100
Çaybaşı
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
Mesut Karayiğit %51,23 4.275 %100
İkizce
MHP MHP
Osman Kaygı %40,87 3.781 %100
Kabadüz
AK Parti AK Parti
Yener Kaya %43,49 2.289 %100
Kabataş
CHP CHP
Bülent Güney %36,34 2.655 %100
Altınordu
CHP CHP
Ulaş Tepe %49,69 61.582 %100