BIST 100 10.644 DOLAR 32,20 EURO 35,01 ALTIN 2.500,70
18° İstanbul
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyon
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkari
  • Hatay
  • Isparta
  • İçel
  • İstanbul
  • İzmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • Kmaraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce

Erzurum Seçim Sonuçları

Açılan Sandık: %100 (2.333 / 2.333)
Türkiye Geneli
AK Parti
AK Parti Mehmet Sekmen
%50,42
İYİ Parti
İYİ Parti Fatma Canan Uçar
%22,18
DEM Parti
DEM Parti Gülderen Varli
%7,80
CHP
CHP Atlıhan Atila
%6,52
Zafer Partisi
Zafer Fatih Aygün
%5,11
Toplam Seçmen 516.952
Katılım Oranı %72,42
Toplam Sandık 2.333
Açılan Sandık 2.333 (%100)
Kullanılan Oy 374.352
Geçerli Oy 346.600

Erzurum İli Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları

PARTİ ADAY ALDIĞI OY OY ORANI
AK Parti AK Parti
Mehmet Sekmen 174.759 %50,42
İYİ Parti İYİ Parti
Fatma Canan Uçar 76.893 %22,18
DEM Parti DEM Parti
Gülderen Varli 27.044 %7,80
CHP CHP
Atlıhan Atila 22.599 %6,52
Zafer Partisi Zafer Partisi
Fatih Aygün 17.718 %5,11
Saadet Partisi Saadet Partisi
Faik Çalık 11.289 %3,26
DEVA Partisi DEVA Partisi
Yusuf Türkmen 3.775 %1,09
DP DP
Ali Oğulcan Kaya 3.243 %0,94
HÜDA PAR HÜDA PAR
Kerbela Şanlı 2.161 %0,62
ANAP ANAP
Faruk Gözübüyük 1.212 %0,35
BTP BTP
Aziz Karaca 1.014 %0,29
Milli Yol Partisi Milli Yol Partisi
Aydın Elkoca 923 %0,27
DSP DSP
Abdulbaki Yıldız 833 %0,24
YTP YTP
Ferit Bozdemir 785 %0,23
Vatan Partisi Vatan Partisi
Mehmet Akif Ceylan 549 %0,16
TKH TKH
Mahir Mertcan Kızılırmak 450 %0,13
AB Parti AB Parti
Elif Kızılkaya 364 %0,11
Millet Partisi Millet Partisi
Seyyithan Ömer Şimşek 359 %0,10
HKP HKP
Ali Kaan Evcümen 350 %0,10
HAK-PAR HAK-PAR
Bilal Aggül 280 %0,08

Erzurum İl Genel Meclisi Seçim Sonuçları

PARTİ ALDIĞI OY OY ORANI
AK Parti AK Parti
139.775 %40,01
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
60.821 %17,41
İYİ Parti İYİ Parti
42.438 %12,15
DEM Parti DEM Parti
23.942 %6,85
CHP CHP
21.814 %6,24
BBP BBP
17.656 %5,05
Zafer Partisi Zafer Partisi
12.771 %3,66
MHP MHP
7.501 %2,15
Saadet Partisi Saadet Partisi
7.291 %2,09
DEVA Partisi DEVA Partisi
3.592 %1,03
DP DP
3.188 %0,91
TKP TKP
1.181 %0,34
HÜDA PAR HÜDA PAR
1.168 %0,33
BTP BTP
1.117 %0,32
Milli Yol Partisi Milli Yol Partisi
987 %0,28
Bağımsız Bağımsız
884 %0,25
Bağımsız Bağımsız
456 %0,13
Bağımsız Bağımsız
421 %0,12
ANAP ANAP
377 %0,11
Sol Parti Sol Parti
376 %0,11
Bağımsız Bağımsız
353 %0,10
Bağımsız Bağımsız
342 %0,10
Bağımsız Bağımsız
325 %0,09
TİP TİP
302 %0,09
Vatan Partisi Vatan Partisi
128 %0,04
TKH TKH
112 %0,03

Erzurum İlçeleri Seçim Sonuçları

İLÇE PARTİ ADAY OY ORANI ALDIĞI OY AÇILAN SANDIK
Aşkale
AK Parti AK Parti
Şenol Polat %45,29 5.618 %100
Çat
CHP CHP
Arif Hikmet Kılıç %48,59 4.125 %100
Hınıs
AK Parti AK Parti
Serdal Şan %47,76 5.290 %100
Horasan
İYİ Parti İYİ Parti
Hayrettin Özdemir %32,13 5.684 %100
İspir
MHP MHP
Ahmet Coşkun %41,38 3.925 %100
Karayazı
DEM Parti DEM Parti
Bahar Göksu %54,57 5.896 %100
Narman
AK Parti AK Parti
Aydemir Adem Kınalı %42,99 2.989 %100
Oltu
AK Parti AK Parti
Adem Çelebi %33,44 5.694 %100
Olur
MHP MHP
Vedat Ergün %49,09 2.178 %100
Pasinler
AK Parti AK Parti
Ünsal Sertoğlu %50,55 7.172 %100
Şenkaya
CHP CHP
Görbil Özcan %49,98 4.794 %100
Tekman
DEM Parti DEM Parti
Abdurrahman Sever %47,51 4.548 %100
Tortum
AK Parti AK Parti
Muammer Yiğider %51,90 5.386 %100
Karaçoban
DEM Parti DEM Parti
Kazim Erhan %49,48 4.776 %100
Uzundere
BBP BBP
Muhammet Halis Özsoy %43,50 2.109 %100
Pazaryolu
AK Parti AK Parti
İbrahim Şahin %51,42 1.283 %100
Aziziye
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
Emrullah Akpunar %44,46 13.996 %100
Köprüköy
Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi
Nevzat Karasu %55,92 4.020 %100
Palandöken
AK Parti AK Parti
Muhammet Sunar %40,66 31.105 %100
Yakutiye
AK Parti AK Parti
Mahmut Uçar %53,83 41.854 %100